Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čekáme miminko


19.8. 2007 - Den po mých 24. narozeninách jsme se vrátili z dovolené v Českém Ráji. Jeli jsme nakoupit do Globusu a já se zastavila v lékárně pro těhotenskej test. V televizi dávali komedii Iguo Iguane a asi v půl desátý večer nám papírek ukázal, že čekáme mimi :-)

27.8. 2007 - První kontrola na gyndě a miminko potvrzeno. Na ultrazvuku jsou zatím vidět jenom takový černý bubliny :-)

Přestávám hned kouřit a pít (to mi stejně teď nějak nechutnalo). Bez cigaret je to úplně v pohodě, po pár týdnech ani nepřijde, že bych někdy kouřila, spíš mi to najednou připadá divný, že jsem kdy vůbec kouřila...

Termín porodu je předběžně 20.dubna 2008, zdá se to za dlouho, ale uteče to jako voda :-)

29.8. 2007 - Od někoho jsem chytla angínu, beru antibiotika - prý mimču neuškodí a týden ležím doma...

19.9. 2007 - Dostáváme těhotenskou průkazku. Mám nízkej tlak, ale jinak je všechno v pohodě.
Miminko vypadá už trošku vypadá jako "něco živého", říkáme mu ještěrka.
Už je vidět, jak tluče srdíčko :-)!!! Obrazek

Září 2007 - Průběžně se o miminku dozvídají všichni z rodiny a známí. Tipujeme, co vlastně čekáme. Já tuším, že holčičku :-)
S Martinem vybíráme jména: Pokud se narodí holčička, bude Adélka po mně, kluk bude Adámek.

Jinak je mi pěkně blbě, vadí mi všechny "vůně". Nejhorší to je při nakupování. Smrdí mi pekárna, úsek drogerie i zeleniny a o cigaretách ani nemluvím...

8.10. 2007 - Čeká nás první "velkej" ultrazvuk v nemocnici. Doktorka je nepříjemná, ani mě skoro nepozdraví, ale to je fuk. Mimi je v pořádku, vývojově odpovídá týdnu 11+2. V průkazce se dočítám, že je tam jeden plod, že má srdeční akci 146 a že už váží 300 gramů. Ve zbytku se nevyznám, jsou tam samý zkratky a čísla...

24.12. 2007 - Štědrý den. Nejdřív nám spadl náš obr strom, takže jsme vstávali ve 4 ráno, odpoledne jdeme na statek v lesoparku. Odlívám olovo a podle věštce jsem rodinný typ a čeká mě příznivej příští rok. Pak jdeme na návštěvu K Marschalkovejm a na večeři k našim. Pro miminko jsme dostali oblečky, fusak do kočárku, rychlozavinovačku, přebalovací podložku, tašku kosmetiky a spoustu dalších věcí.
Miminko má od tatínka knížku Mých prvních pět let života, já hodinky, digitální váhu a parfém :-)

27.12. 2007 - Na ultrazvuk se jde se mnou podívat i Martin. Miminko bude asi akrobat - hraje si s palcem u nohy, kterou má za hlavou a pořád se hejbá... Podle paní doktorky nikde nic neplandá, takže to prý vypadá na holčičku :-)

31.1.2007 - 1.1. 2008 - Přežili jsme Silvestra!
No neodolala jsem a dala jsem si dvě skleničky šampáňa - první alkoholo od doby, co vím, že jsem těhotná!

24.1. 2008 - Další kontrola, opět potvrzená holčička, takže začínáme nakupovat růžový hadříky - dvoje tepláčky a klobouk a čepičku.

30.1. 2008 - V sedm ráno jdu na test na cukrovku. Od večera nesmím nic pít ani jíst, ale celkem to zvládám. První odběr krve je za náma, pak rychle v pěti minutách vypít půl litru teplý vody s nějakou glukózou - je to odporný, ale pořád se držím. Za deset minut se mi začne motat hlava, dělat mžitky před očima a nebýt tam příjemné sestry, tak omdlím... Naměří mi tlak 80/50 a je mi hrozně. Ještě v křesle, kde ležím pak po chvíli celou tu sladkou humusárnu vyzvracím. Test je teda k ničemu, ale znova na něj nemusím. Hurá! Doposud nejhorší den těhotenství. Celý dopoledne pak prospím...

5.2. 2008 - Skoro jsem se nevyspala, malá celou noc dělala nějaký podivný kotrmelce. V bříšku už se jí asi nelíbí, všechno se tam zmenšuje... Za pár dní to vypadá, že už se otočila hlavou dolů - začíná kopat do žeber.
Podle knížek by měla Adélka teďka měřit asi 40 centimetrů a vážit 1,5 kilogramu.

6.2. 2008 - Vyzvedli jsme si kočárek - Babypoint V3 s autosedačkou. Jeli jsme pak na hokej do Mostu, ale u fanoušků jsme nemohli stát, z bubnů mi dunělo celý břicho :-)Obrazek

8.2. 2008 - Jsem naposledy v práci - do pěti :-( . Vyberu si ještě starou dovolenou a od 25. února nastupuju na mateřskou - 8. týdnů před termínem.
Obrazek

Dostala jsem kytici oranžovejch tulipánů, oranžovejch gerber, čokoládu a nějaký speciální med od Mirek. Sice bych ještě ráda pracovala, ale začíná to bejt čím dál náročnější - hlavně celej den sedět... Párkrát se tam ale ještě zastavím, aby mi nebylo doma smutno...

20.2. 2008 - Máme za sebou stěhování. Bylo to docela náročný, ale tak nějak jsme to zvládli :-) Nebýt našich, tak bych tam bedny a krabice přeskakovala asi až do porodu :-) No ale byt je krásnej a v pohodě se tam s miminkem vejdeme... To budou mít sousedi radost, až tam spustí křik :-)

S Miladou jsem byla poprvé na cvičení v Salve Na Příkopech. Trénovaly jsme tam dýchání a různý cviky k porodu a bylo to fajn. Tak mi to snad k něčemu bude...

21.2. 2008 - Kontrola u doktorky - všechno v pohodě. Martin se byl podruhý podívat na ultrazvuku se mnou. No ale mimi už je tak veliký, že na tý obrazovce už není skoro vidět... Ještě před pár měsíci to byl takovej kulihrášek a teďka už je na monitoru sotva vidět hlavička... Za týden jdu do nemocnice - na druhej a poslední velkej ultrazvuk - ve 32. týdnu, tak jsem zvědavá, jak je asi malá veliká. Podle toho, jak se vrtí, kope a tlačí do břicha, tak asi dost.

25.2. 2008 - Nastupuju na mateřskou - 8 týdnů před plánovaným porodem.

26.2. 2008 - Velkej ultrazvuk - mimi je v pořádku. Odhadem váží 1700 gramů a měří kolem 40 centimetrů. Bříško roste jako o život, už i občas do něčeho narazím, jsem neohrabaná až hrůza :-)

29.2. 2008 - Přestupnej rok. Braňo, Martin (Mamutěnko) a Terka jedou na hokej do Vrchlabí s Martinovým autem a mají nehodu. Nikomu se naštěstí nic nestane - Martin má ale auto na šrot... Takže jsme nepojízdný... Snad nezačnu rodit, protože by mě tam jinak musel Martin odnést na zádech :-)

1.3. 2008 - Začíná březen! Za kamna vlezem, duben už jen chvilku v bříšku budem :-)

13.3. 2008 - Navštívila jsem besedu od mateřského centra Kolibřík na téma porod. Bylo to móc zajímavé, uvidíme, jaký to bude v praxi :-) Za dva týdny bude další, tentokráte o kojení... Jinak břicho zvesela roste :-)
U rodičů už je připravenej pokojík, kde budeme během návštěvy, nebo když tam budeme spát. Nad cestovní postýlkou je výzdoba s krtečkem :-)

Obrazek


21.3. 2008 - Tak jsem v 9. měsíci :-). Miminko pěkně kope, někdy až nepříjemně, no ale už to snad nějak vydržíme. V kuchyni mám Velikonoční výzdobu - kousek je jí i naObrazek fotce.29.3. - Tak se nám přiblížil duben a mě poslední tři týdny... Už je to otravný, v noci se nedá pořádně spát, pořád mě někde něco bolí, píchá a tlačí, no a miminku už se tam v tom zmenšujícím se prostoru taky moc nelíbí - pořád strašně kope až se mi hýbe celý břicho :-)1.4. - Apríl! Miladě se narodilo miminko - Pavlík, měří 48 centimetrů a váží 2,8 kilogramů. Vypadá to, že jsou oba v pořádku. No my už se taky těšíme...4.4. 2008 - Podle paní doktorky a posledního ultrazvuku, nebude prý Adélka žádnej obřík :-). Prý to bude normální miminko tak okolo třech kilogramů :-). A na svět se jí zatím moc nechce...

19.4. 2008 - Tak stále nic nového. Malá se rozhodla, že u mě ještě nějakou dobu pobude, no ale nechci to zakřiknout. Podle kontroly máme všechno v pořádku a nejspíš se narodí až po termínu :-). Porodnice v CV je prý zase přeplněná, takže jsou maminy i na gynekologii a bez miminek. Ach jo, to nás musí být zrovna teďka tolik???22.4. 2008 - A jsme dva dny po termínu, ale pořád v bříšku... Máme za sebou planej poplach a noc strávenou nejdřív v porodnici a pak na gynekologii, ale už jsem zase doma.Vše je prý připravené a máme čekat, až se malá začne klubat na svět :-) Odhad váhy miminka z dnešního ultrazvuku je asi 3,1 kg.27.4. 2008  - Konečně jsme se dočkali, v neděli ve 14.57 hodin se nám narodila Adélka, tímto také tato rubrika "Jak jsme čekali mimi" končí a začne nová, o miminku (až teda budu mít čas, zatím pořád jenom kojím, přebaluju, uspávám a to pořád dokola :-))

 

Náhledy fotografií ze složky Fotky miminka z bříška

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář